Balustrady szklane samonośne – zalety i zastosowanie

Balustrady samonośne cieszą się duża popularnością w miejscach użyteczności publicznej takich jak np. stadiony, galerie handlowe, biura oraz są coraz częstszym rozwiązaniem dla domowego zacisza. Może być stosowana na zewnątrz jak i wewnątrz budynków czyli praktycznie w każdym miejscu.

Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że wybieramy szklaną balustradę samonośną, która niejednokrotnie bywa droższa od tradycyjnej ? Dlaczego wykorzystywana jest zarówno w wielkopowierzchniowych jak i małopowierzchniowych obiektach ?  Odpowiedzi niewątpliwie jest kilka.

Balustrady samonośne dzięki taflom szkła, które stanowią materiał absolutnie ponadczasowy, idealnie wpisują się we wnętrza nowoczesne, stylowe, eleganckie, wnętrza typu loft oraz pasują to stylów łączonych.

Czy balustrady samonośne są bezpieczne?

Szkło stosowane do balustrad samonośnych jest szkłem bezpiecznym laminowanym i hartowanym ( VSG/ESG) o minimalnej grubości prawie 13 mm a najczęściej wybierane jest szkło  o maksymalnej grubości  21mm.  Jest to materiał o naprawdę dużej wytrzymałości a dzięki zastosowaniu laminatu czyli specjalnej folii pomiędzy formatkami szkła hartowanego nie ma obawy , że nawet w momencie stłuczenia ktoś mówiąc kolokwialnie dostanie w głowę. Wszystkie odłamki zostaną na folii nie zmieniając swojego miejsca.  Jest to szczególnie istotna kwestia dla osób zastanawiających się nad balustradą samonośną jeżeli w domu są małe dzieci. Nie ma obaw, że dziecko wypadnie a dodatkowym plusem jest też to, że nie ma możliwości wspinania się po balustradzie samonośnej jak w przypadku balustrady nierdzewnej z poprzecznym wypełnieniem.

Różne zastosowania balustrad samonośnych

System mocowań/montażu balustrady samonośnej dale wiele rozwiązań spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta dlatego ten rodzaj balustrad jest uwielbiany przez projektantów i architektów.

Kolejną zaletą szklanej balustrady samonośnej jest to , że nie ogranicza przepływu światła dzięki czemu świetnie sprawdza się również w małych pomieszczeniach, gdzie często optycznie powiększa przestrzeń czy też klatkach schodowych.

Nie bez powodu mówi się że szkło  jest materiałem przyszłości. Szkło nie może się zestarzeć, wyjść z mody dlatego to daje nam pewność, że zastosowanie szklanej balustrady samonośnej jest dobrą inwestycją na długie lata. Możemy kilkukrotnie całkowicie zmienić design pomieszczeń a balustrada samonośna zawsze będzie pasować .

Balustrady samonośne pomimo tego, że są już powszechnie stosowane zawsze będą kojarzyć się z elegancją i nowoczesnością. Stosowanie tego rozwiązania zdecydowanie podnosi wartość zarówno estetyczną jak i materialną nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *