Balustrady to bezpieczeństwo

Wybierając balustradę do naszego domu kierujemy się przede wszystkim tym, aby pasowała ona do wyglądu domu oraz stylu w którym został on urządzony. Często chcemy, żeby była ona wyjątkowa i niepowtarzalna. Obecnie rynek balustrad chcąc sprostać naszym oczekiwaniom oferuje nam szeroki wachlarz rozwiązań. Musimy jednak pamiętać aby nasza wymarzona balustrada spełniała najważniejszą funkcję do jakiej jest przeznaczona. Powinna być ona przede wszystkim bezpieczna dla jej użytkowników. Balustrady spełniają ściśle określone zadanie  w naszym domu, są montowane na wysokości aby chronić nas przed wypadnięciem.

Cechy bezpiecznej balustrady

Ważne jest, aby balustrada nie była zbyt niska a elementy w niej zamontowane  nie były zbyt daleko od siebie, ponieważ zbyt szerokie  otwory mogą stać się niebezpieczne dla dzieci.

Ważne jest również to aby w przypadku szkła w zależności od rodzaju balustrady  dobrać  odpowiednią  jego grubość i aby zastosowane szkło było bezpieczne czyli posiadało odpowiednią ilość foli. Dlatego aby wybrać odpowiednią balustradę należy skorzystać z rad specjalistów, który oprócz pomocy w doborze wymarzonej balustrady, powiedzą jakie normy powinna ona spełniać aby była bezpieczna dla nas i dla naszych bliskich.

Normy jakie powinny spełniać balustrady są regulowane odpowiednimi przepisami prawa budowlanego. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Doradzimy i pomożemy

telefonicznie lub mailowo

Szybki proces wyceny

Błyskawiczna wycena szacunkowa

Dostawa także poza Polską

Zadzwoń, a ustalimy szczegóły

Bezpieczne zakupy

Dbamy o naszych Klientów

©Stalglass 2020. wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.