Deska kompozytowa na taras i balkon

Taras jest nieodłącznym elementem domu podobnie jak balkon w przypadku mieszkań. Są to miejsca, gdzie w okresie letnim spędzamy w ciągu doby więcej czasu niż w pomieszczeniach zamkniętych. Możemy uznać , że taras oraz balkon są na czas pięknej i słonecznej aury dodatkowym pokojem, miejscem gdzie możemy zjeść posiłek i wypić kawę, oraz zrelaksować się i odpocząć po pracy. Warto zatem zadbać aby nasz taras i balkon był przyjemny, dopasowany do naszych potrzeb, efektowny ale również nowoczesny, funkcjonalny, trwały, aby służył nam latami i był przede wszystkim bezpieczny. Rozwiązaniem, które spełnia wszystkie wymienione wyżej warunki są bez wątpienia deski kompozytowe.

Przykład zastosowania deski kompozytowej

Z czego jest deska kompozytowa?

Deska kompozytowa jest materiałem przypominającym drewno jednak jest to materiał dużo trwalszy i odporny. Deska kompozytowa cechuje się dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych, nie wymaga konserwacji oraz specjalnych środków do utrzymania czystości, nagrzewa się o wiele mniej niż płytki i wygląda bardzo efektownie.

Deska kompozytowa produkowana jest przy użyciu mieszanek drewna naturalnego oraz tworzywa sztucznego i w najmniejszym procencie dodatków uszlachetniających i poprawiających właściwości materiału kompozytowego. To właśnie wykorzystanie bardzo twardego tworzywa sztucznego gwarantuje, że deski są odporne na wchłanianie wody. Nie szkodzi im niska temperatura w okresie zimowym oraz inne panujące czynniki atmosferyczne głównie silne promieniowanie słoneczne. Są stabilne, nie ulegają deformacji oraz nie rozwarstwiają się. Deski kompozytowe są odporne na ścieranie, gnicie i pleśń oraz co jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa są niepalne.

Deska kompozytowa jest rozwiązaniem systemowym co oznacza, że do ułożenia deski potrzebujemy jeszcze pozostałych elementów, które wchodzą w skład systemu czyli legary, klipsy montażowe oraz listwy wykończeniowe. Systemowy montaż deski kompozytowej nie wymaga otworowania w deskach przez co nie ma widocznych żadnych elementów użytych do łączenia desek dzięki czemu efekt wizualny pozostaje niczym niezachwiany.

Deska kompozytowa na tarasie

Jakie są rozmiary desek kompozytowych?

Deski kompozytowe produkowane są w różnych rozmiarach. Można je spotkać w długościach od 2 do 6 metrów bieżących, szerokość to zwykle od 12 do 15 cm a grubość od 2 do 3 cm. Gama kolorystyczna również jest bardzo bogata. Występują kolory ciemne takie jak grafitowy, czekoladowy, odcienie brązu czyli miedziano-brązowy, cedrowy, drewno naturalne, i dalej szeroki przekrój przez tonacje koloru szarego. Deska kompozytowa może mieć różną strukturę. Najpopularniejsze są deski ryflowane dwustronnie – wąsko oraz szeroko co daje alternatywę przy układaniu deski.

Deski kompozytowe tarasowe to bardzo wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia dużo więcej korzyści niż drewno. Posiada naturalny urok oraz ciepło, komponuje się z nowoczesnym budownictwem i tworzy ciekawy design. Wybierając na swój taras lub balkon deski kompozytowe zyskujesz nie tylko walorami estetycznymi ale również bezpieczeństwem, trwałością i komfortem użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *