Szprosy – powracający trend

Szprosy najczęściej kojarzą się z ramą dzielącą okna. Skojarzenie jak najbardziej trafne jednak dzięki swojej prostocie i elegancji jednocześnie, szprosy stały się pożądanym elementem aranżacji wnętrz. Idealnie sprawdzają się na drzwiach szklanych oraz szklanych ściankach działowych w każdej przestrzeni, zarówno domowej jaki biurowej, które mogą być urządzone w różnym stylu. Szprosy są powracającym trendem i wygląda na to, że długo będą gościć na naszych “salonach”.

W poprzednich wpisach na naszym blogu pisaliśmy już o zaletach szklanych wnętrz, które pozwalają doświetlić małe przestrzenie oraz wydzielić poszczególne strefy mieszkań czy biur. Zastosowanie szprosów na ściankach szklanych pozwala na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego oraz niepowtarzalnego klimatu i ciepła. Dodają elegancji, która pasuje do każdego stylu utrzymanego w pomieszczeniu.

Co to są szprosy?

Szprosy są elementami dzielącymi szklane powierzchnie. Mogą być łączone dosłownie z każdym rodzajem szkła. Tworzą konstrukcje, która dzieli duże szklane powierzchnie na mniejsze nie ograniczając przy tym przepływu światła oraz widoku i są jednocześnie elementem ozdobnym. Szprosy, które wykorzystywane są na drzwiach, ściankach szklanych są naklejane na powierzchnię. Ich montaż nie jest skomplikowany, wymaga natomiast precyzji, żeby uzyskać pożądany efekt.

Dawniej na szprosy decydowano się tylko do wnętrz bardzo eleganckich, dzisiejsze bogate wzornictwo pozwala na stosowanie szprosów do stylu nowoczesnego, industrialnego, loft, skandynawskiego, glamour oraz retro . Najczęściej wybierane są szprosy w kolorze czarnym, który również obecnie cieszy się dużą popularnością. Ścianki szklane z czarnymi szprosami genialnie komponują się z innymi dodatkami takimi jak surowa cegła, stal nierdzewna , beton architektoniczny czy kamień.

Przy pomocy przeszkleń z czarnymi szprosami można doskonale “bawić się” przestrzenią jaką chcemy wydzielić. Możemy oddzielić aneks kuchenny od salonu, garderobę czy też kącik do pracy biurowej w domu. Zastosowanie szkła i szprosów pozwoli na stworzenie funkcjonalnego, ciekawego rozwiązania, które nada charakteru do każdego wnętrza.

Mini galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *