Materiały ścierne

Materiały ścierne zwane powszechnie ściernicami stosuje się w obróbce powierzchni zewnętrznej, wykorzystując właściwości ziarna ściernego. Do produkcji materiałów ściernych wykorzystuje się diament, węglik krzemu, czy też azotek boru. Wytwarzane są w postaci włóknin, gąbek ściernych, taśm, arkuszy papieru ściernego, szczotek doczołowych, pasów bezkońcowych lub krążków. Zapotrzebowanie na ściernictwo stosowane jest praktycznie we wszystkich branżach.

Nasza hurtownia posiada w swojej ofercie hurtowej jak i detalicznej różnego rodzaju artykuły ścierne. Proponujemy Państwu produkty firmy „Klingspor” oraz „3M”. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór tarczek do cięcia stali, tarczek lamelkowych, szczotek czyszczących i szczotek ze stali oraz pasów bezkońcowych, dysków do szlifowania czy też włóknin szlifierskich. Materiały ścierne w naszej ofercie sprawdzają się doskonale podczas obróbki metali, konstrukcji stalowej oraz stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Nadają się doskonale do matowienia, szlifowania i polerowania stali oraz czyszczenia ze spawów.

Sięgając po materiały ścierne należy wziąć pod uwagę, że liczy się skuteczność prac, dlatego materiały ścierne należy dopasować do planowanego efektu jaki chce się uzyskać.