Lustra jako dekoracja

Lustra to bardzo stary wynalazek, który swoje zastosowanie miał już w starożytności. Pierwsze lustra nie były w prawdzie szklane tylko z polerowanego mosiądzu lub srebra ale niewątpliwie spełniały tą samą funkcję co dziś. Pierwsze szklane lustra zaczęli wytwarzać Rzymianie już w I wieku naszej ery. Oczywiście metody wytwarzania szklanych luster przez lata ulegały zmianom. Jednak na dużą skalę zaczęto produkować lustra dopiero w XIX wieku.

Za czasów naszych prababci lustra najczęściej były zamontowane w toaletkach, szafach lub na ścianach i nie były zbyt duże, ponieważ jako produktu ekskluzywne były bardzo drogie. Potem, gdy już w naszych domach zagościły na stałe łazienki, lustra stały się nieodzownym elementem ich wyposażenia.

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez luster. Nosimy je w torebkach, mamy w samochodach, w garderobach domowych, salonach, korytarzach, przymierzalniach, windach, biurach, siłowniach, szafach no i oczywiście łazienkach.

Lustra jako element dekoracyjny

Obecnie lustra spełniają dużo różnych funkcji . Nie znajdują się tylko w standardowych miejscach w naszym domu, ale stanowią również odpowiednią aranżację w jego wyglądzie. Zajmują często duże połacie na ścianie, szczególnie w małych pomieszczeniach, sprawiając wrażenie optycznie powiększonego pomieszczenia. Lustra doskonale odbijają światło co pomaga w lepszym doświetleniu danego pomieszczenia. Umieszczając je w odpowiedniej ramie będzie stanowić oryginalną a jednocześnie funkcjonalną ozdobę naszego mieszkania.

Lustra stanowią również niekończącą się inspirację dla projektantów, którzy potrafią za ich pomocą wykrzesać naprawdę imponujące efekty w naszym mieszkaniu, przy użyciu np. odpowiedniego podświetlenia lustra, wzoru, piaskowania, odpowiedniej ramy czy fazowanej krawędzi.

Producenci luster tworzą z nich swego rodzaju arcydzieła nadając przy tym pomieszczeniom często niepowtarzalny wygląd.

Odpowiednio dobrane lustra pasują do każdego stylu. Ostatnio bardzo modnym jest styl glamour, w którym ozdobne lustra tworzą niepowtarzalny klimat i są prawdziwym hitem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Doradzimy i pomożemy

telefonicznie lub mailowo

Szybki proces wyceny

Błyskawiczna wycena szacunkowa

Dostawa także poza Polską

Zadzwoń, a ustalimy szczegóły

Bezpieczne zakupy

Dbamy o naszych Klientów

©Stalglass 2020. wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.