Szkło

Definicja mówi nam, że szkło jest ciałem stałym, bezpostaciowym o różnorodnych właściwościach i zastosowaniach, które są uwarunkowane jego składem chemicznym i sposobem wytwarzania.
Szkło od jakiegoś czasu stało się nieodłącznym elementem w przemyśle budowlanym. Wykorzystywane nie tylko w domowych zaciszach, łazienkach czy też w stolarce okiennej, ale również stało się modnym elementem podczas montażu balustrad samonośnych, balustrad szklanych i daszków szklanych.
W naszej ofercie zarówno detalicznej jak i hurtowej posiadamy szkło budowlane oraz szkło ozdobne. W naszym asortymencie możemy Państwu zaproponować następujące rodzaje szkła, które są wykorzystywane zarówno przez fachowców jak i potencjalnych użytkowników.
Szkło hatrowane ESG, od grubości 4mm-6mm, używane w stolarce meblowej jako blaty stołów, fronty szafek oraz jako szkło pomiędzy szafkami lub od grubości 8-12mm wykorzystywane w montażu kabin prysznicowych, drzwi szklanych, ścianek szklanych. Szkło hartowane cechuje się zwiększoną wytrzymałością, a po rozbiciu rozpada się na drobne kawałki.
Szkło laminowane VSG, od 44.1-1010.2 wykorzystywane w balustradach szklanych wewnętrznych jak i zewnętrznych, jego cechą jest to, że łączy się ze sobą dwie formatki szkła, a po środku przekłada się je folią PVB, która podczas rozbicia zatrzymuje szkło na foli i utrzymuje jego kawałki w niezmienionej pozycji.
Szkło laminowane/hartowane VSG/ESG,44.1-1212.4 najczęściej wykorzystywane podczas montażu balustrad szklanych samonośnych, balustrad balkonowych, schodowych w miejscach publicznych czy daszków szklanych gdzie wymogi i specyfikacje szkła narzuca prawo budowlane. poprze zahartowanie szkła oraz umieszczenie pomiędzy nim foli PVB jesteśmy pewni, że szkło, które montujemy jest szkłem bezpiecznym gdyż po rozbiciu dzięki zahartowaniu pozostają jego drobinki na foli. wtedy jesteśmy pewni, że takie szkło nas nie skaleczy, a tym bardziej przy dużych wysokościach nie spadnie nam na głowę.
W swojej hurtowni posiadamy również szeroki wachlarz kolorystyczny szkła Colorimo wg. próbnika znajdującego się w hurtowni. Szkło Colorimo stosowane w montażu blatów szklanych, frontów szafek czy też jako element ozdobny drzwi przesuwnych. Znakomicie sprawdza się również jako okładzina ścienna. Najczęściej stosowana grubość szkła to 4mm i 5mm.
Jeśli szukasz szkła pod wymiar, nie wiesz jak dobrać okucia lub szukasz nowoczesnych rozwiązań z wykorzystaniem szkła to koniecznie zobacz naszą ofertę sprzedażową. pomożemy Ci dobrać odpowiednie elementy nierdzewne, które będą Ci potrzebne podczas montażu szkła.