Podświetlane poręcze LED

Klatka schodowa w domu to nie tylko ciąg komunikacyjny ale również miejsce, które powinno harmonijnie współgrać z resztą domu w każdym detalu. Mowa o kolorach, rodzaju schodów, balustradzie, aranżacji ścian oraz oświetleniu. Schody wymagają dbałości w doborze oświetlenia, chodzi nie tylko o bezpieczeństwo osób korzystających ze schodów ale też o wspomniany już efekt wizualny. Tradycyjne źródła światła nie zawsze zapewniają odpowiednią ilość światła i nie docierają do każdego zakamarka schodów. Dzieje się tak, ponieważ lampy czy kinkiety wieszane są zazwyczaj na półpiętrze przez co spora część schodów pozostaje w cieniu. Idealnym rozwiązaniem dla równomiernego oświetlenia schodów i przestrzeni na klatce schodowej są poręcze podświetlane LED, które w ostatnim czasie mocno zyskały na popularności wśród architektów wnętrz.

Do jednej z najważniejszych zalet poręczy podświetlanych LED należy bez wątpienia realna oszczędność. Oświetlenie ledowe jest dużo tańsze i realnie obniża rachunki za energię elektryczną. Taśmy i żarówki ledowe świecą pełną mocą przy niewielkim poborze energii z sieci. Innym atutem dla takiego oświetlenia jest bezawaryjność i trwałość. Przy takim oświetleniu nie ma potrzeby wymiany żarówek na nowe tak jak w przypadku tradycyjnych lamp, co również generuje dodatkowe oszczędności.

Podświetlenie poręczy – co daje?

Dobrze podświetlona poręcz jest gwarancją bezpieczeństwa i bez wątpienia nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Poręcze podświetlane LED dzięki rozbudowanej ofercie są przystosowane do montażu zarówno wewnątrz jaki i na zewnątrz. Poręcze podświetlane LED mogą być wykonane z każdego materiału – drewno, stal nierdzewna, połączenie drewna i stali nierdzewnej, stal czarna. Bogata oferta pozwala na poręcze podświetlane z rur o średnicy 42,4 lub 48,3 oraz profili prostokątnych lub kwadratowych. Montaż podświetlanych poręczy LED nie jest skomplikowany i nie wymaga wzywania specjalistów. Światło możemy rozmieścić punktowo lub przez całą długość poręczy. Gama kolorystyczna również jest bardzo rozbudowana. Dostępne jest barwa ciepła i zimna, oraz taśmy wielokolorowe co świetnie się sprawdza w obiektach użyteczności publicznej.

Podświetlenie poręczy

Światło jest najbardziej skutecznym sposobem oddziałującym na ludzkie emocje. Może zupełnie zmienić nasze nastawienie do miejsca, w którym przebywamy. Bez względu czy schody są kilkustopniowe i bezpieczne czy są kręte i długie poręcz zwiększa wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Odpowiednie oświetlenie kreuje przestrzeń i co najważniejsze bogata oferta nie ogranicza do jednego standardu tylko pozwala na puszczanie wodzy fantazji. Poręcze podświetlane LED dają wiele możliwości i pozwalają na odpowiednie podświetlenie każdego elementu schodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Doradzimy i pomożemy

telefonicznie lub mailowo

Szybki proces wyceny

Błyskawiczna wycena szacunkowa

Dostawa także poza Polską

Zadzwoń, a ustalimy szczegóły

Bezpieczne zakupy

Dbamy o naszych Klientów

©Stalglass 2020. wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.