Balustrada szklana – nowoczesne rozwiązanie dla wielu miejsc

Balustrady wszelkiego rodzaju w pierwszej kolejności kojarzyć powinny się z zabezpieczeniem przed upadkiem w różnych miejscach. Dzisiaj większość z nas wybierając balustradę szuka również dodatkowych aspektów poza bezpieczeństwem takich jak estetyka, praktyczność rozwiązania, nowoczesność czy nawiązanie spójności architektonicznej do całości budynku.

Balustradami, które łączą ze sobą wszystkie wymienione powyżej zmienne są niewątpliwie balustrady szklane. Szkło jest materiałem naturalnym dzięki czemu komponuje się w każdej aranżacji. Jest niezwykle trwałe i dzięki dzisiejszej technologii obróbki szkła nie musi być nudne czy powtarzalne w aranżacjach . Dzięki temu balustrady szklane zyskują na popularności w każdym miejscu.

Balustrady szklane pozwalają na zróżnicowane systemy montażu. Mogą być mocowane pomiędzy słupkami ze stali nierdzewnej, czarnej odpowiednio obrobionej lub w wersji bez widocznych łączników czy mocowań w specjalnych profilach. Wybór właściwego systemu montażu balustrady szklanej zależy głównie od wyboru klienta ale należy uwzględnić też konstrukcje i architekturę budynku.

balustrady ze szkła hartowanego lub laminowanego

Dzięki temu, że możemy wyróżnić wiele rodzajów szkła z podziałem na grubości czy odcienie, balustrady szklane mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Oczywiście szkło wykorzystane do balustrad szklanych musi spełniać odpowiednie klasy i normy bezpieczeństwa. Najczęstszym wyborem w przypadku balustrad szklanych jest szkło laminowane VSG oraz szkło hartowane ESG. Dzięki zastosowaniu szkła laminowanego, czyli klejonego odłamki w momencie stłuczenia pozostają na foli pomiędzy taflami. Dodatkowe hartowanie szkła podnosi wytrzymałość na zmiany temperatur oraz uderzenia.

Balustrady szklane idealnie sprawdzają się na klatkach schodowych czy małych pomieszczeniach ponieważ nie zabierają światła. Szkło przeźroczyste pozwala na nie ograniczony przepływ. Niejednokrotnie optycznie powiększają pomieszczenia. Stosownie balustrad w obiektach użyteczności publicznej nadaje rangi , estetyki i nowoczesności dla danego miejsca. Balustrady szklane stosowane są również w wielu punktach widokowych nie przeszkadzając zwiedzającym obcowania z naturą. Najczęściej jednak znajdują zastosowanie na balkonie, tarasie, antresoli i nie zabierają nam prywatności wbrew przestarzałej krążącej opinii.

Balustrady szklane - nowoczesne wzornictwo
Nowoczesne wzornictwo balustrad doda piękna każdemu wnętrzu

Balustrada szklana jest rozwiązaniem idealnym praktycznie dla każdego miejsca. Zastosowanie takiego rozwiązania nadaje uroku w miejscach kameralnych oraz dostojności i ragi w miejscach publicznych. Szkło pozwala na spójne i harmonijne wykończenie każdej aranżacji zapewniając przy tym wysoki poziom estetyki, nowoczesności i co najważniejsze poczucie bezpieczeństwa.

Nadal zastanawiasz się jaka balustrada będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *