Szklane podłogi oraz szklane schody

Szklane podłogi oraz schody to trend bardzo mocno widoczny na przestrzeni ostatnich lat. Czasy, gdzie takie rozwiązania były utożsamiane z luksusem i bogactwem minęły bezpowrotnie. Dzisiaj jest to powszechne i ogólnodostępne rozwiązanie  pozwalające na bardzo efektywne wykończenie każdego wnętrza. Stało się tak ponieważ szło to materiał bardzo wdzięczny, pozwalający na harmonijne łączenie stylów i dające bardzo wiele możliwości architektonicznych. Doskonale sprawdzają się zarówno w minimalistycznych, jak i tradycyjnych aranżacjach.

Szklane podłogi oraz schody wykonywane są ze szkła bezbarwnego float lub barwionego w masie. Pomiędzy hartowanymi taflami szkła umieszcza się folie PVB lub EVA, które mogą być bezbarwne, matowe lub kolorowe wg. indywidualnego życzenia klienta.  Grubość szklanej podłogi uzależniona jest od czynników zewnętrznych oraz charakterystyki danego miejsca. Należy uwzględnić przede wszystkim obciążenie, sposób mocowania oraz rozpiętość konstrukcji. Jednak niezbędne minimum przyjmuje się zawsze trzy warstwy o łącznej grubości 30 mm. Powierzchnia szklanych podłóg oraz schodów powinna być pokryta warstwą antypoślizgową najczęściej nanoszoną metoda sitodruku. Dzięki ogromnym możliwością obróbki szkła podłogi i stopnie szklane mogą uzyskać praktycznie każdą formę, począwszy na tradycyjnych kwadratach czy prostokątach kończąc na wymyślnych zaokrąglonych kształtach.

Przykład szklanych schodów

Szklane schody i podłogi nie ograniczają architektonicznych rozwiązań a wręcz przeciwnie dzięki stałemu rozwojowi technologicznemu kształtują kolejne nowatorski pomysły. Dzięki temu ilość szkła w przestrzeni publicznej oraz “naszej” domowej stale wzrasta. Konstrukcje szklanych schodów i podłóg tylko pozornie wyglądają lekko i krucho. Takie rozwiązania są równie bezpieczne  jak te tradycyjne. Najlepszym dowodem na to jest wszechobecność szkła, wystarczy się tylko rozejrzeć dookoła siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Doradzimy i pomożemy

telefonicznie lub mailowo

Szybki proces wyceny

Błyskawiczna wycena szacunkowa

Dostawa także poza Polską

Zadzwoń, a ustalimy szczegóły

Bezpieczne zakupy

Dbamy o naszych Klientów

©Stalglass 2020. wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.