elementy balustrad
Ogólne

Elementy balustrad w naszym sklepie

Elementy balustrad

Chcesz nabyć wysokiej jakości metalowe elementy balustrad? Zajrzyj do naszego sklepu stalglass.com. Oferujemy szeroki wybór części, z których będą mogły powstać wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i świetnie wyglądające balustrady.

Punktowe mocowanie szkła dzięki rotulom

Stalowe łączniki, czyli rotule pozwalają na pozwalają na punktowe mocowanie tafli szkła. Są wykorzystywane wtedy, gdy podstawowym elementem konstrukcji jest szkło, bez innych materiałów. Podstawowe mocowanie wykonuje się przy użyciu metody przelotowej. Wykonywany jest otwór w tafli szkła, w którym łącznik umieszczany jest przy użyciu nakrętki oraz śruby. Tego typu systemowe okucia umieszczane są na krawędziach elementów szklanych, a także na narożnikach. Innym sposobem na przymocowywanie metalowego łącznika do szła jest wykorzystanie kleju silikonowego. Dzięki temu nie trzeba wiercić otworów w szkle. Nie powstają w ten sposób mosty termiczne.

Zastosowanie wsporników poręczy

Chcesz, aby przy schodach znalazły się poręcze? Podstawowym elementem, jaki musisz nabyć są wsporniki poręczy. Jest to część z pomocą której mocowane są także balustrady. Pozwalają na przytwierdzenie konstrukcji do ściany. Wsporniki pozwalają na uzyskanie stabilnej, wytrzymałej konstrukcji balustrady, która nie będzie się chwiała, gdy ktoś będzie chciał się o nią oprzeć. Elementy te produkowane są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nie tracą jakości przez bardzo długi czas.

Jak można zastosować uchwyty do szkła?

Wykonanie szklanej balustrady wymaga zastosowania odpowiednich uchwytów. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie wygody korzystania ze szklanych elementów. Umieszczone w odpowiednim miejscu ułatwią otwieranie i zamykanie szklanej tafli bez jej dotykania, a tym samym brudzenia. Dzięki temu, że dostępne są w różnych formach, można stosować je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Ilość dostępnych uchwytów do szkła jest tak duża, że można będzie wybrać takie, które spełniają oczekiwania. Zazwyczaj, aby możliwe było połączenie metalowego elementu, czyli uchwytu ze szkłem, należy zastosować specjalne gumki. Dzięki temu powierzchnie połączą się i będą stanowiły spójną całość.

Do czego są wykorzystywane rozety maskujące?

Podstawowym materiałem mocującym wykorzystywanym przy balustradach są rozety. Są stosowane do estetycznego wykończenia otworów przelotowych przy ścianach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Rozety mogą mieć kształt owalny, prostokątny lub kwadratowy. Wszystko zależy od rodzaju elementu, który mają zamaskować.

Kule metalowe z gwintem – elementy ozdobne

Jako element ozdobny przy balustradach można wykorzystać metalowe kule. Mają one różne średnice. Wykonywane są w całości z jednego kawałka blachy. Nie są na nich widoczne żadne łączenia. Kula jest idealnie okrągła oraz gładka. Dzięki temu prezentuje się w atrakcyjny sposób. Będzie idealnym uzupełnieniem każdej balustrady, która ma wyglądać atrakcyjnie. Z pomocą tego drobnego elementu można stworzyć zagrodę balkonu lub poręcze na schody, które dodadzą przestrzeni elegancji i niepowtarzalnego uroku.

To jedynie niektóre elementy metalowe, które znajdziesz w naszym sklepie. Zachęcamy do zakupów i zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Wpisy powiązane